شما اینجا هستید

تدوین راهکارهایی در کم کردن تعداد پرونده های قضایی ضروری است


قزوین
ش., 06/27/2015 - 13:20 -- mohammad
تاکید استاندار:

تدوین راهکارهایی در کم کردن تعداد پرونده های قضایی ضروری است

استاندار قزوین گفت: تدوین و ارائه راهکارهای کارشناسی در کم کردن تعداد پرونده های قضایی ضروری است.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب قزوین ،

"مرتضی روزبه" پیش از ظهر امروز در دیدار با اعضای هیئت مدیره کانون وکلای استان با بیان این مطلب افزود: آمار 15 میلیونی پرونده های قضایی با توجه به میزان جمعیت کشور،آمار مناسبی نیست.
وی ادامه داد: بایستی در مرحله ی قرار گیریم که بدون موضع منفعلانه و صنفی به این مساله طوری بنگریم که راهکارهایی برای حل مشکلات و کاهش منازعات در جامعه بیندیشیم.
استاندار افزود: بایستی واکاوی لازم در این امر صورت گیرد که این امر، ریشه ی قانونی دارد و به اصلاحات قانون نیاز است و یا ریشه های اجتماعی دارد.
روزبه در ادامه تصریح کرد: حقوق شهروندی و تبیین حقوق متقابل در بین مردم جامعه از مواردی است که برخی از دولت ها به اهمیت آن توجهی نمی کنند.
روزبه ادامه داد: برخی از قوانین حقیقتاً نیاز به اصلاح دارد و بایستی در این خصوص اقدامات لازم صورت گیرد.
روزبه ادامه داد: باید جامعه ای را شاهد باشیم که به جای تلاطم و ناآرامی، به آرامش در زندگی برسند و ما شاهد وجود پرونده های اختلاف و نزاع در سیستم قضایی نباشیم.
استاندار قزوین با بیان اینکه شاخص های جامعه ی سالم کم بودن پرونده های قضایی است در ادامه تأکید کرد: با یک نگاه های مافوق صنفی و سودآورانه و از منظر مساله یابی بخواهیم به این امر بپردازیم می توانیم قدم هایی را در راستای اصلاح امور و کم شدن پرونده های قضایی برداریم.
روزبه ادامه داد: بایستی ترتیبی اتخاذ کنیم تا حقوق شهروندی بیشتر در جامعه برای مردم روشن شود و مبنای کار حکومت بایستی توجه به حقوق شهروندی باشد و این امر ضروری است که از ابتدایی ترین سطوح تحصیلی نیز مدنظر قرار گیرد تا در ذهن افراد نهادینه شود.
استاندار قزوین تصریح کرد: آموزش مستمری بایستی در جامعه برای آشنایی حقوق شهروندی در بین مردم داشته باشیم.
وی ادامه داد: در یک جامعه سالم بایستی خود کنترلی وجود داشته باشد به گونه ای که سیستم ها در درون کنترل لازم را داشته باشند تا خلافی در جامعه صورت نگیرد و این اقدام بایستی از جوامع کوچکتر آغاز شود و به جوامع و اجتماعات بزرگتر نیز تسری یابد.
استاندار قزوین افزود: بررسی لازم بایستی صورت گیرد تا با یک شیوه ی کارشناسی تعداد پرونده های قضایی کاهش یابد و می تواند یکی از این راهها آموزش مهارت های زندگی به مردم باشد و نظارت و کنترل نیز راهکار دیگری است که می تواند موثر باشد.